CELULITIDA

  lidově nazývaná „pomerančová kůže“. Pomerančová kůže byla známa již v antice, ale její výskyt roste geometrickou řadou a je v současnosti pozorován i v zemích, kde ji dříve vůbec neznali. Není jen problémem silnějších žen, ale také těch štíhlých, a nevyhýbá se ani mužům a chlapcům. Dříve rozšířený názor, že za celulitidu může nezdravý způsob života, platí jen částečně, studie nyní stále více prokazují, že spíše záleží na tom, jak se lidské tělo dokáže vyrovnat s toxiny, hormony příjímanými v potravě a jakým způsobem dokáže spalovat tuky. Vzhledem k tomu, že stále více potravin je hormonálně upravováno, dochází k většímu zatížení v těle a rozšíření celulitidy na světě jako nikdy před tím. 

Při odstraňování celulitidy pomocí lymfatické drenáže se obvykle doporučuje minimálně deset procedur intenzivně.

Lymfatický systém se stará o včasný a dostatečný přesun veškerých zplodin organizmu a odpadů látkové výměny z těla ven. Jeho hlavní funkcí je obrana proti různým patologickým dějům a podílí se na imunitě lidského těla. Lymfatické uzliny jsou velmi důležitým orgánem lymfatického systému.   

Lymfodrenáž je určena pro léčbu celulitidy, lymfedému a otoků, kromě toho je však vhodná pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a zároveň udělat něco pro své tělo. Tato procedura je účinnou prevencí proti mnoha onemocněním. Lymfatické drenáže jsou velmi vhodné pro osoby, které v zaměstnání dlouho stojí nebo sedí a lymfatický systém nemůže proto dostatečně dobře pracovat. 

Kdy je přístrojová lymfodrenáž vhodná

při léčbě lymfedému  při pocitu těžkých a unavených nohou (přináší rychlou úlevu)  při potížích s křečovými žilami a při žilních nedostatcích  při otocích končetin a otocích v oblasti obličeje (váčky pod očima, „druhá brada“, otoky prstů na rukou i nohou…)  při nízké obranyschopnosti organizmu (výrazné posílení imunity) pro prevenci a zmírňování projevů celulitidy, zlepšení stavu tukového podloží  pro tvarování postavy a jako prevence nadváhy  pro celkovou relaxaci a regeneraci  jako podpora a urychlení rekonvalescence po zranění  jako prevence bolesti svalů a páteře  jako prevence při migrénách a bolestech hlavy  na detoxikaci organizmu  k odstranění akné a vrásek (výrazně zlepšuje kvalitu pokožky)

 

Přejít nahoru